Menu

Czym jest propolis? Jakie ma właściwości?

Propolis to kit pszczeli, który zostaje wykorzystywany w branży spożywczej, medycynie oraz w trakcie produkcji kosmetyków. Czopki propolisowe pomagają na dolegliwości ginekologiczne, ale wykorzystuje się je także do innych schorzeń, jakich?

Propolis – co to takiego?

Propolis to mieszanka używana przez pszczoły do ochrony ula przed grzybami oraz wirusami, dodatkowo miejsce bytowania owadów staje się bezpieczniejsze i mocniejsze. Kit pszczeli wykazuje właściwości antyseptyczne oraz dezynfekujące, dlatego człowiek może czerpać z niego wiele korzyści. Propolis wykazuje także działanie antybakteryjne oraz przeciwwirusowe. Cenne składniki, wśród których można wymienić żywice roślinne, pyłki kwiatowe, garbniki, polisacharydy i wiele innych sprawiły, że kit pszczeli zostaje wykorzystywany przy produkcji maści, kremów, kropli i pudrów. Czopki propolisowe od wielu lat cieszą się ogromną popularnością wśród kobiet, które zmagają się z częstymi infekcjami pochwy albo dochodzą do siebie po porodzie.

Kiedy warto stosować propolis?

Kit pszczeli sprawdza się doskonale w przypadku zmagania się z infekcjami wirusowymi oraz bakteryjnymi. Jego stosowanie w formie doustnej przyniesie poprawę zdrowia w trakcie przeziębienia oraz grypy. Cenne składniki poprawiają kondycję jamy ustnej, krtani, gardła oraz pozostałych narządów w organizmie człowieka.

Przyjmowany regularnie propolis doskonale radzi sobie ze schorzeniami układu krwionośnego, jednocześnie wzmacnia serce i poprawia jego funkcjonowanie. Kit pszczeli powinien być przyjmowany przez osoby zmagające się codziennie z dużymi dawkami stresu i napięciem. Ta cecha jest uwarunkowana właściwościami przeciwutleniającymi.

Propolis usuwa wolne rodniki, które niekorzystnie wpływają na funkcjonowanie całego organizmu i mogą przyczynić się do rozwoju nowotworu.

Czopki propolisowe sprawdzają się w trakcie leczenia grzybiczych infekcji intymnych, ale ulgę przynoszą także w schorzeniach rzęsistkowych.

Cenne działanie propolisu już od wielu lat pomaga osobom zmagającym się z cerą trądzikową oraz innymi problemami skórnymi. Właściwości antybakteryjne są uwarunkowanie występowaniem w produkcie pszczelim cynku, magnezu oraz żelaza. W trakcie regularnego stosowania można zauważyć szybszą regenerację naskórka oraz powstawanie całkiem nowych włókien kolagenowych. Stany zapalne przestają niekorzystnie wpływać na wygląd, propolis jest w stanie poprawić kondycję skóry atopowej oraz zmniejszyć skutki uboczne łuszczycy.