Menu

Wyprawka noworodka – co zabrać do szpitala?

W momencie, kiedy rodzi nam się dziecko, możemy znajdować się w takim amoku, że zapomnimy nawet o podstawowych rzeczach. Dlatego, jeśli nie chcemy, żeby w szpitalu spotkała nas nieprzyjemność, to powinniśmy przygotować się wcześniej.

O czym nie można zapomnieć, jadąc do szpitala?

Zacznijmy od najbardziej podstawowych rzeczy, a mianowicie dokumenty. Nie możemy zapomnieć o dowodzie osobistym, ponieważ może nam to przyprawić niemałych problemów. Dlatego starajmy się zawsze mieć gdzieś na widoku dowód osobisty albo wcześniej zapakować go do jakiejś małej walizeczki, którą wcześniej przygotowujemy. Do takiej małej walizeczki możemy jeszcze schować kartę ciąży, która może się nam bardzo przydać. Jeśli posiadamy inne nasze dokumenty np. w wypadku, gdy jesteśmy zza granicy, to także musimy je przygotować. Jednak poza naszymi rzeczami musimy także spakować rzeczy dla dziecka. Zacznijmy od ubranek dla naszego dziecka. Najważniejsze będą śpioszki i ubranko, które powinno być dostosowane do tego, jaka jest akurat pora roku. Kolejna rzecz, o której nie możemy zapomnieć, to pieluszki. Możemy wybrać pieluszki bambusowe, tetrowe lub flanelowe, nie jest to aż tak ważne, ponieważ najważniejsze jest to, żeby je mieć. Inną bardzo ważną rzeczą będą skarpetki bezuciskowe, ponieważ dziecko, które dopiero co się urodzi, jest bardzo wrażliwe na wszelkiego rodzaju niedogodności. Oczywiście poza tym potrzebujemy także rożek, który będzie dla dziecka niezbędny, jeśli chcemy, żeby przyjemnie mu się spało. Dodatkowo możemy także spakować kilka koców, a także zabawki, jeśli będziemy tego chcieli. Jeśli bardzo nam zależy, to możemy także spakować różnego rodzaju książeczki, po to, żeby czytać dziecku od najmłodszych lat.

Pieluszki bambusowe, flanelowe czy tetrowe?

Wiele osób zastanawia się nad tym, jakie pieluszki kupić swojemu dziecku, w celu zapewnienia mu jak najlepszych warunków. Odpowiedzią dla większości osób są pieluszki bambusowe, ponieważ są one bardzo delikatne, a do tego bardzo chłonne. Problemem jednak pieluszek wykonanych z bambusa jest to, że ich cena jest czasem bardzo odstraszająca. Jednak pieluszki flanelowe czy tetrowe także bardzo dobrze spełniają swoje zadanie, a są tańsze, więc nie musimy się przejmować, jeśli nie chcemy wydawać zbyt dużych kwot. Pamiętajmy jednak, że pieluszki flanelowe są odrobinę lepsze, jeśli chodzi o ich delikatność, co może okazać się bardzo ważne w momencie, kiedy nasze dziecko płacze z każdego możliwego powodu.