Menu

Sprawdzone pomysły na super kąpiel dla dziecka

Kąpiel dziecka może mieć dwa oblicza. Dla jednych, to jedne z ulubionych momentów w ciągu dnia, bo maluch chwilę zajmie się sobą. Dla innych to koszmar, który po prostu trzeba przetrwać w ramach zachowania odpowiedniej higieny. Poznaj nasze 3 pomysły na super kąpiel dla dziecka.

Piana, czyli zabawa, która jednocześnie myje

Piana w wannie oczywiście powstaje dzięki użyciu środka myjącego. Często wcale nie musi być to dedykowany płyn do kąpieli, który wyjątkowo się pieni. Wręcz przeciwnie. Pieniące się detergenty najczęściej są bardzo agresywnymi środkami i mogą podrażniać delikatną skórę. W zupełności wystarczy piana, która powstanie z najzwyklejszego płynu dla maluchów. Z piany można lepić kształtu, dmuchać, chować pod nią różne przedmioty. Z odpowiedniej mieszanki można też robić bańki, które dzieci uwielbiają puszczać. Nie musisz nawet kupować sprzętu, wystarczy najzwyklejsza słomka od soczku.

Ręczniki kąpielowe dla dzieci z bohaterami ulubionych bajek

Wyjście z wanny to często dramatyczny moment. Kiedy mamy dziecko, które stroni od wody, to jak najszybciej chce uciec od wszystkiego co kojarzy się z kąpielą. Amatora długiego pluskania się, z kolei ciężko wyciągnąć z wody, nawet gdy ta jest już nieprzyjemnie chłodna. Obie te sytuacje da się odrobinę złagodzić wybierając ręczniki kąpielowe dla dzieci z bohaterami ulubionych bajek. Maluchy kochają kontakt ze swoimi idolami i na pewno chętnie otulą się czymś, co im ich przypomni. Ręczniki kąpielowe dla dzieci można też wykorzystać do wielu zabaw, które pozwolą zacieśnić więzy rodzinne. Na pewno nie będzie trzeba namawiać pociechy do zabawy w chowanego, ukrywania przedmiotów pod ręcznikiem, czy zwijania malucha w naleśnik, z którego potem ciężko się wydostać.

Kredki do malowania pod wodą

Dzieciaki uwielbiają zabawy kreatywne, w tym wszelkie prace malarskie. Niestety często cierpią na tym ściany lub meble w mieszkaniu. A gdyby tak malować w wannie, którą i tak przecież musisz spłukać po kąpieli? Kredki do malowania pod wodą to świetny pomysł, na takie chwile. Nie martw się, o ile tylko powierzchnia wanny jest gładka wszystko bardzo łatwo się czyści. Wystarczy trochę wody, gąbka i czasem odrobina jakiegoś mydła lub płynu do mycia.