Menu

Pieluszki wielorazowe – masz kilka możliwości i wiele zastosowań

Rodzice, którzy przygotowują się na przyjście na świat nowego członka rodziny, powinni pomyśleć o zakupie wszystkich przydatnych urządzeń, sprzętów oraz ubrań. Pieluszki muślinowe to szczególnie ważny zakup, gdyż chronią przed promieniami słonecznymi, kiedy dziecko jest w wózku, można je podłożyć pod główkę w formie Przytulanki i nosić zamiast pampersa.

Pieluszki wielorazowe – jakie mają zastosowanie?

Pieluszki muślinowe, tetrowe oraz pampersy to wybrane propozycje, na które mogą się zdecydować rodzice. Na szczególną uwagę zasługują modele wielorazowe, gdyż pozwalają zaoszczędzić oraz chronić środowisko. Pieluszki muślinowe wymagają prania w wysokiej temperaturze, prasowania i zakładania w odpowiedni sposób. Z tego względu rodzice dbający o dobro natury sięgają przede wszystkim po wielorazówki, które są o wiele łatwiejsze w użyciu.

Trudno jest stwierdzić, który model charakteryzuje się większą chłonnością, gdyż częstotliwość zmiany pampersa jest uwarunkowana indywidualnymi przekonaniami oraz kwestiami higieny. Niektórzy rodzice zmieniają pieluszki jednorazowe raz na 2,3 godziny, a inni nie robią tego przez pół dnia. Wielorazowe modele są takie same i wymienia się je, kiedy pochłonęły dużo moczu. Wykorzystany materiał nie ma w sobie żadnych szkodliwych substancji odpowiadających za wchłanianie moczu (mowa o żelach wysokoabsorpcyjnych). Z tego względu model wielorazowy oddaje wilgoć i pieluszka przemaka, co z oczywistych względów będzie wywoływać dyskomfort u dziecka. Oznacza to, że pieluszki trzeba zmieniać minimum co 3 godziny. Pieluszki muślinowe są bardzo podobne, dlatego wybór właściwego modelu jest kwestią całkowicie indywidualną.

Rodzaje pieluszek wielorazowych

Pieluszki, które można używać wiele razy, są dostępne w wersji z kieszonką, AIO, otulacze oraz prefold. Pierwszy model ma charakterystyczne kieszenie, w których umieszczany jest wkład. Zakładanie jest bardzo szybkie i wygodne, tak samo, jak i wyciąganie wkładu, dlatego ten model sprawdza się zarówno u noworodków, jak i maluchów, które potrafią już biegać, a zmianę pieluszki traktują jak przykry obowiązek i starają się jak najszybciej uciekać.

AIO to pieluszki wzbogacone we wszystkie cenne dodatki, a wśród nich wszyty wkład oraz kieszonkę. Wygoda zakładania łączy się z komfortem odczuwanym przez dziecko, czyli każda ze stron jest zadowolona i to wszystko z myślą o naturze.

Otulacz to kolejna dostępna propozycja. Wyglądają jak nieprzemakalne majtki, które można zapiąć na rzepy albo napy, dzięki czemu bez problemu dopasowują się do budowy ciała dziecka. Wielorazowe pieluszki są nieprzemakalne, co jest uwarunkowane zastosowaniem specjalnej warstwy PUL. Omawiany model prezentuje się atrakcyjnie i zapewnia pożądaną suchość na jeszcze dłużej.

Pieluszki prefold można uformować w różne kształty, dzięki czemu młody użytkownik cieszy się modelem dopasowanym do własnych potrzeb.

Pieluszki muślinowe również zasługują na uwagę, gdyż można je wykorzystywać do ochrony ubrań przed zmoczeniem czy zanieczyszczeniem kałem, ale kilka dodatkowych sztuk ułatwia życie całej rodziny. Pieluszki wykonane z miękkiego materiału służą jak najlepsza przytulania, dodatkowo rodzice podkładają je pod głowę dziecka w trakcie odbijania. Zimą pieluszki chronią przed szczypiącym mrozem oraz opadami śniegu, a latem przed intensywnymi promieniami słonecznymi.