Menu

Na wakacje kamperem z dziećmi – warto czy lepiej odpuścić?

Kamper jest doskonałym środkiem transportu umożliwiającym spędzanie czasu na łonie natury, cieszenie się towarzystwem rodziny oraz znajomych i gromadzenie fantastycznych wspomnień. Aby wyjazd z dzieckiem nie zakończył się katastrofą, zadbaj o odpowiednie akcesoria do kampera, potrzebny sprzęt i doby humor.

Kamperem z dzieckiem – co warto wiedzieć przed wyjazdem?

Kamper umożliwia spędzenie czasu poza centrum miasta i odpoczynek na łonie natury. Pojawia się jednak pytanie, czy aby na pewno w towarzystwie małego dziecka, a może lepiej zaczekać, aż pociecha stanie się bardziej samodzielna i mniej wymagająca? Nie ma żadnej granicy, jeśli chodzi o wiek uczestników wyjazdów kamperem. Udane wakacje z rocznym dzieckiem są możliwe, pod warunkiem, że rodzice zadbają o akcesoria do kampera i wszystkie potrzebne rzeczy.

Kamper to zdecydowanie lepszy środek transportu niż samolot czy autobus. To rodzice decydują, o której godzinie wyjeżdżają, kiedy przychodzi czas na postój i jak umilić maluchowi wyjazd. Pierwsza wycieczka powinna zakończyć się po 1,2 dniach, a trasa nie powinna być zbyt odległa. Kiedy wyjazd okaże się sukcesem, z przyjemnością zaczniecie planować kolejnego urlopu. Jeśli dziecko jest typem domownika, nie lubi zmian, w obcych miejscach jest zestresowane i nerwowe, wyjazd może przynieść więcej nerwów i stresu niż przyjemności.

Akcesoria do kampera – czego nie może zabraknąć?

W standardowo wyposażonym pojeździe znajdują się wygodne łóżka, kanapy, które mogą zostać przekształcone w miejsce do spania dla dziecka, rolety i maty na szybach zapewniające komfort termiczny. Kampery mają system grzewczy oraz chłodniczy. Oprócz tego znajdziesz pojemne szafy i półki przeznaczone na ubrania, jedzenie dla dzieci, zabawki oraz inne potrzebne przedmioty czy narzędzia.

Żywienie dziecka w kamperze nie powinno dostarczać większych trudności, gdyż wszystkie potrzebne sprzęty są rozmieszczone na stosunkowo niewielkiej powierzchni. Chodzi o kuchenkę, lodówkę i zlew, a czasem nawet mikrofalówkę.

Akcesoria do kampera umożliwiają odpowiednie wyposażenie i przygotowanie wszystkich potrzebnych rzeczy dla dorosłych użytkowników – chodzi o naczynia, poduszki, namiot umożliwiający spanie na wolnym powietrzu, a nawet rozkładany stolik i krzesełka. Myśląc o dziecku, trzeba pamiętać o podgrzewaczu do butelek, elektrycznej niani, sterylizatorze, wanience przeznaczonej do mycia, termometrze, miseczkach, niewielkich sztućcach i kubeczkach. Niezbędny jest krem z filtrem oraz środek na ukąszenia, a także leki w razie ewentualnych problemów zdrowotnych.