Menu

Czy to w czym trzymamy wodę ma na nią wpływ?

Dobre nawodnienie to podstawa prawidłowo funkcjonującego organizmu. Jednak niewiele osób wie, że spożywane wody różnią się od siebie. Warto wybierać taką wodę, która wzbogacona jest o dodatkowe składniki mineralne. Często można uzyskać ją w domu, chociażby używając dzbanki miedziane. Pozwalają one uzyskać zdrową wodę, która uzupełni brakującą miedź. Dlaczego warto korzystać z miedzianych dzbanków?

Woda z miedzią wspiera układ trawienny

Miedź jest bogata we właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne, dlatego dobroczynne działanie wody wzbogaconej o miedź docenią osoby, które zmagają się z wrzodami, niestrawnością czy innymi chorobami układu pokarmowego. Pierwiastek ten wpływa także na odpowiednią pracę wątroby oraz nerek. Przyczynia się do skutecznej eliminacji odpadów i toksycznych związków z organizmu. Dzbanki miedziane lub miedziane butelki to doskonałe rozwiązanie dla osób przebywających na diecie. Przechowywana w nich woda zostaje wzbogacona o jony miedzi, które przyspieszają metabolizm i pomagają organizmowi prawidłowo rozkład związki tłuszczowe. Przyczynia się to do ich wydajniejszej eliminacji.

Pozytywny wpływ na serce i układ krążeniowy

Dzbanki miedziane to świetny prezent dla osób zmagających się z chorobami serca. Picie pochodzącej z nich wody pomaga regulować ciśnienie krwi oraz tętno. Niewiele osób wie, że niedobór miedzi może skutkować poważną dysfunkcją serca, które będzie pompowało krew zbyt wolno, dlatego też tak istotna jest jej dodatkowa suplementacja. Dodatkowo miedź znacząco obniża poziom złego cholesterolu oraz trójglicerydów. Działa również przeciwmiażdżycowo – zapobiega gromadzeniu się blaszek miażdżycowych w tętnicach.

Świetna kondycja skóry

Miedź jest jednym z najważniejszych pierwiastków, które biorą udział w produkcji melaniny. Melanina to pigment, który odpowiada za barwę skóry, kolor włosów oraz oczu. Jest ona bardzo istotna, zwłaszcza z punktu widzenia ochrony przed promieniowaniem UV, które może uszkadzać DNA komórek. To bardzo niebezpieczne zjawisko, które może prowadzić nawet do powstania nowotworu. Miedź wspomaga produkcję nowych komórek, dzięki czemu górne warstwy skóry są stale uzupełniane. Skóra pozostaje wówczas gładka i elastyczna. Dzbanki miedziane to dobre rozwiązanie dla osób ceniących sobie młody wygląd. Wzbogacona o jony miedzi woda, pochodząca z takich dzbanków lub miedzianych butelek, z pewnością poprawi kondycję skóry i włosów.