Menu

Co daje picie wody z kubka miedzianego?

Kubek miedziany powinien znaleźć się w domu każdej osoby, której zależy nie tylko na odpowiednich walorach smakowych wody, ale jednocześnie pragnie korzystać z cennych właściwości pochodzących od miedzi. Przekonaj się, dlaczego miedź jest lepszym rozwiązaniem niż plastik czy porcelana.

Kubek miedziany – jakie ma zalety?

Naczynia miedziane są używane od dawnych czasów, jednak do tej pory nie wszyscy zdawali sobie sprawę z cennych właściwości związanych z używaniem tego metalu. Kubek miedziany przede wszystkim pozwala oczyścić i uzdatnić wodę, dzięki czemu nie zanieczyszcza i nie obciąża nadmiernie organizmu, co przekłada się na lepsze samopoczucie i brak problemów ze zdrowiem. Miedź ma działanie holistyczne, co gwarantuje również poprawę wyglądu skóry i ogólnego samopoczucia.

Kubek miedziany wykazuje działanie antybakteryjne, oznacza to, że usuwane są bakterie, wirusy, grzyby (także e.coli). To doskonały napój dla całej rodziny, również małych dzieci.

Naczynia miedziane mają korzystny wpływ na pracę tarczycy. Działanie można zauważyć, kiedy woda pozostanie w kubku przez całą noc. Wyregulowanie pracy hormonów jest przydatne bez względu na wiek. Dodajmy jeszcze, że miedź wspomaga osoby pragnące zrzucić zbędne kilogramy. Pierwiastek występujący w spożywanej wodzie doskonale nadaje się do rozbijania komórek tłuszczowych, co ułatwia walkę z nadwagą czy otyłością. Oczywiście najlepsze efekty przynosi połączenie aktywności fizycznej z właściwym sposobem odżywiania.

Korzystanie z kubka miedzianego pozwala oczyścić organizm z nagromadzonych toksyn oraz zanieczyszczeń. Optymalne efekty przynosi spożywanie wody z naczyń miedzianych przez cały dzień, gdyż korzystają na tym wszystkie narządy. Mamy więcej energii, lepsze samopoczucie, skóra jest promienna, a wątroba i nerki są w coraz lepszej kondycji. Miedź ma bardzo dobry wpływ również na pracę mózgu oraz na poprawę pamięci, czyli niewielkim wysiłkiem zapamiętujesz więcej i łatwiej.

Kiedy w Twoim domu znajdą się naczynia miedziane, odmłodniejesz, a efekty będą widoczne już na pierwszy rzut oka. Jest to związane z właściwościami antyoksydacyjnymi, dzięki czemu skóra nie starzeje się przedwcześnie, znikają małe zmarszczki, a szkodliwe działanie wolnych rodników zostaje zminimalizowane. To także doskonałe zabezpieczenie przed stresem oksydacyjnym.