Menu

Dlaczego boli głowa? Jak sobie z tym radzić?

Może być wiele źródeł bólu głowy. Najczęściej jest to migrena oraz stres i przeziębienie. Oprócz tego przyczyną dolegliwości bólowych może być m.in. menstruacja, nadciśnienie i… pogoda.

Co może ci pomóc w uporczywym bólu głowy?

Nie każdy zna przyczynę bólu głowy, dlatego trzeba próbować różnych środków zaradczych. Często po wykonaniu serii badań nie dowiesz się nic. Głowa jak bolała, tak boli nadal, a ty zmagasz się, nie znajdując ulgi. Co wtedy robić, aby ból stał się mniej dokuczliwy?

Na początku warto wyeliminować takie czynniki jak zmęczenie, brak snu i stres. Przemęczenie bardzo źle wpływa na ogólny stan zdrowia. Można stracić odporność, odczuwać apatię i nerwowość, pogarsza się stan skóry, włosów i paznokci. Bardzo często pojawia się wtedy także ból głowy. Najczęściej obejmuje cały jej obwód, dlatego odczuwalny jest zarówno z przodu, jak i z tyłu głowy.

Spróbuj zmienić styl życia i znajdź w ciągu dnia, chociaż chwilę na krótki spacer. Dotlenienie organizmu to podstawa do sprawniejszego funkcjonowano mózgu i umocnienia sił witalnych. Spacerując czy uprawiając delikatny jogging, wzmacniasz też mięśnie i stawy. Co więcej, lepiej pracują jelita, które w stresie funkcjonują znacznie gorzej.

Znajdź również czas na odpoczynek bierny, delektując się kojącymi dźwiękami muzyki i lekturą ulubionej książki. Zrobienie sobie przerwy w pracy, chociaż kilkuminutowej, może przynieść naprawdę zbawienne skutki.

Zioła szwedzkie i inne z domowego zielnika

Zioła to popularne rośliny lecznicze, które stosuje się od dawna z pozytywnym skutkiem. Wielu osobom pomagają na różne schorzenia i do tego są o wiele bezpieczniejsze niż leki. Jeśli dobrze zostaną dobrane, wtedy jest jeszcze większa szansa, że będą działać.

Zioła szwedzkie to bardzo znana płynna mieszanka ziół zamknięta w małej buteleczce. Stosuje się je na różne dolegliwości, m.in. wzmacniają układ nerwowy, pokarmowy oraz wspierają krążenie. Można używać ich zewnętrzni, smarując miejsce na ciele preparatem, ale tez wewnętrznie.

Kupując zioła szwedzkie, musisz wiedzieć, co się znajduje w ich składzie. Znajdziesz w nim m.in. aloes, senes, kurkumę, mannę, korzeń rabarbaru, mirrę, szafran czy arcydzięgiel. Jeśli cierpisz na migreny lub bóle głowy innego pochodzenia, możesz wypróbować ten preparat. Przy okazji zapewnisz swojemu organizmowi wsparcie, chroniąc go np. przed wzmożonym stresem czy bezsennością.

Warto poznać też inne rośliny lecznicze, bo nie tylko zioła szwedzkie, ale szereg innych preparatów pomaga przy bólach głowy, np. miłorząb czy złocień maruna.

Oprócz ziół, zdrowego snu i spacerów zastosuj też odpowiednią dietę. Często za problemy migrenowe odpowiada jedzenie, o czym koniecznie poczytaj. Niektóre produkty mogą wzmagać ból głowy, a szczególnie przy uciążliwych migrenach.