Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/dynamite/public_html/rosnij-zdrowo.pl/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2854

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/dynamite/public_html/rosnij-zdrowo.pl/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2858

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/dynamite/public_html/rosnij-zdrowo.pl/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3708
Z noworodkiem na wakacje – co zabrać ze sobą? – ~ Rośnij Zdrowo ~
Menu

Z noworodkiem na wakacje – co zabrać ze sobą?

Wczasy z małym dzieckiem niektórych skutecznie przerażają. Nie ma jednak powodu do obaw, kiedy podróż będzie perfekcyjnie zaplanowana pod kątem logistycznym. Wystarczy zabrać kilka najpotrzebniejszych rzeczy, bez których nie można obejść się w podróży z maluchem.

Wyprawka podróżna – co do jedzenia?

Maluch często je i trzeba o tym szczególnie pamiętać. Dlatego też konieczne jest zabranie ze sobą zestawu butelek i kubka niekapka. W pakiecie podróżnym powinna znaleźć się również plastikowa miseczka oraz kilka słoiczków z zupkami, mleko w proszku i ekspresowe kaszki. Nie może też zabraknąć śliniaczków różnej wielkości. Zamykane, szczelne pudełko na żywność, szczególnie dla trochę starszego malucha przyda się na pewno. Można w nim umieścić pokrojone w plasterki warzywa, owoce, ugotowaną kaszę lub ryż i kawałki chudego mięsa. Oczywiście nie można przesadzać z czasem przetrzymywania pokarmów w tego typu pudełkach.

Podgrzewacz do butelek

Są takie rzeczy, które każdej mamie przydadzą się na pewno w czasie podróży z dzieckiem. Jest to podgrzewacz do butelek, który zajmuje niewiele miejsca w torbie. To urządzenie ma niewielkie gabaryty i jest bardzo pomocne, co pomaga szybko i idealnie przygotować mleko dla dziecka. Warto zwracać uwagę na firmę, aby wybrać taki podgrzewacz, który ma funkcje stopniowego podgrzewania mleka i innych pokarmów. Trzeba też zwrócić uwagę na to, ile programów ma urządzenie, bo wiadomo, że im większy wybór, tym więcej możliwości przygotowana smacznych potraw maluchowi. Podgrzewacz to świetna sprawa nie tylko w podróży, ale szczególnie w drodze można odkryć jego funkcjonalność.

Artykuły higieniczne dla malucha

W wakacyjnej wyprawce nie może zabraknąć środków koniecznych do co dziennej higieny. Im dłuższa podróż, tym więcej pieluszek trzeba będzie zabrać. Oprócz nich warto zabrać ze sobą kilka paczek chusteczek nawilżonych i kremu na odparzenia – to typowy must have takiego zestawu. Oprócz tego w torbie powinny znaleźć się dwa ręczniki, mniejszy i większy, oraz żel i szampon do włosów, najlepiej dwa w jednym. Oliwka do ciała lub balsam po kąpieli oraz szczoteczka do zębów i pasta dla trochę starszego malucha, to także trzeba wrzucić do torby.

Oczywiście należy zadbać o komfort jazdy, czyli zwracać uwagę na odpowiednie wywietrzenie samochodu, nie obić przeciągów w aucie i zbytnio nie schładzać temperatury. Konieczne są częstsze przerwy, aby dziecko mogło zaczerpnąć świeżego powietrza i spokojnie zjeść.