Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/dynamite/public_html/rosnij-zdrowo.pl/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2854

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/dynamite/public_html/rosnij-zdrowo.pl/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2858

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/dynamite/public_html/rosnij-zdrowo.pl/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3708
Witamina D3 dla niemowląt – ~ Rośnij Zdrowo ~
Menu

Witamina D3 dla niemowląt

Bycie rodzicem przysparza często istnych zawrotów głowy. Wiąże się to z ogromną ilością informacji pozyskiwanych z Internetu, książek oraz od znajomych. Do tych wiadomości dochodzą rady oraz zalecenia położnych i lekarzy w szpitalu. W tych wszystkich informacjach nie można zapomnieć o witaminie D3.

Tylko i wyłącznie w sytuacji, kiedy dziecko będzie otrzymywało odpowiednie dawki witamin wyrośnie ono na zdrowego oraz silnego człowieka. W przypadku kobiet karmiących piersią istnieje obowiązek dostarczanie dziecku witaminy D, gdyż matki nie wytwarzają jej razem z mlekiem. Sytuacja jest inna w przypadku karmienia mlekiem modyfikowanym, gdyż to lekarz musi stwierdzić czy dodatkowa suplementacja jest potrzebna czy też można się bez niej obyć.

Witamina D3 spełnia wiele zadań, jednakże bez niej żadne niemowlę nie będzie rozwijało się prawidłowo. W przypadku braku suplementacji, dziecko może zmagać się z krzywicą bądź osteoporozą. Witamina zostaje dostarczana organizmowi również przy pomocy naturalnych produktów, jak chociażby jajek oraz ryb, jednakże jak wiadomo parotygodniowe dziecko nie może spożywać tego typu produktów, stąd tak ważne, żeby witamina była dostarczana organizmowi. Organizm otrzymuje ją także w trakcie słonecznych dni. Mimo iż Polskie lato jest z reguły słoneczne oraz ciepłe, cały czas nie są to wystarczające dawki witaminy. Reasumując, suplementacja jest niezbędna.

Inne zalety związane z witaminą D3 to lepsze wchłanianie wapnia oraz fosforu w organizmie, właściwie uzębienie i stan kości, a do tego odpowiednia praca układu nerwowego oraz mięśniowego. Wpływa ona na uzyskanie lepszej odporności organizmu i załagodzenie stanów zapalnych skóry.

W trakcie dawkowania warto mieć na uwadze, że witamina D3 jest jedną z witamin, która potrzebuje czasu na wchłonięcie się. W związku z tym matka nosząca pod sercem dziecko powinna rozpocząć suplementację już w ciąży. Idealna porcja witaminy D3 dla niemowlęcia to 400 jednostek. Jej przyjmowanie powinno odbywać się przez kilka, a nawet kilkanaście lat życia. Rekomenduje się, żeby mama karmiąca piersią również spożywała witaminę, a jest to związane z jej pozytywnym działaniem oraz niekorzystnym klimatem w którym żyjemy.

Bez względu na wiek dziecka dawki należy konsultować z lekarzem pierwszego kontaktu, gdyż są one uwarunkowane nie tylko wspomnianym wiekiem, ale także dietą, formą spędzania czasu wolnego oraz indywidualnymi potrzebami młodego organizmu. Warto mieć na uwadze, że i niedobór i nadmiar witaminy działa niekorzystnie na organizm człowieka i może wywołać cały szereg negatywnych zjawisk.