Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/dynamite/public_html/rosnij-zdrowo.pl/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2854

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/dynamite/public_html/rosnij-zdrowo.pl/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2858

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/dynamite/public_html/rosnij-zdrowo.pl/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3708
Szczoteczka soniczna vs elektryczna – co wybrać? – ~ Rośnij Zdrowo ~
Menu

Szczoteczka soniczna vs elektryczna – co wybrać?

Żyjemy w szerokości geograficznej i w czasach, w których dbanie o higienę jamy ustnej jest sprawą dość oczywistą. Wiemy, iż piękny i zdrowy uśmiech to nasza wizytówka Mamy coraz większą świadomość tego, w jaki sposób dbać o doskonałą kondycję naszych zębów, dlatego uwzględniamy nie tylko szczotkowanie zębów, ale również dbanie o dziąsła, przestrzenie międzyzębowe oraz język. Jaką szczoteczkę warto wybrać, aby dokładnie wyczyścić zęby: elektryczną czy soniczną?

Czym cechuje się szczoteczka elektryczna?

Każda szczoteczka z akumulatorem ładowanym przy pomocy prądu elektrycznego jest szczoteczką elektryczną, w tym także szczoteczka ultradźwiękowa czy soniczna. Jednak najbardziej powszechnym typem szczoteczki określanej jako elektryczna, jest ta z okrągłą główką.

Niektóre szczoteczki elektryczne z okrągłą główką są bardzo zaawansowanymi technologiami i posiadają wiele trybów, np. tryb czyszczenia codziennego, wybielania, pielęgnacji dziąseł, delikatnego czyszczenia, czy też tryb intensywnego czyszczenia.

Szczoteczka elektryczna z okrągłą główką jest idealnym wyborem niemal dla każdego. Polecane są już od trzeciego roku życia, kiedy o dziecko nie ma jeszcze wykształconych zdolności manualnych, przez co czyszczenie zębów z zastosowaniem szczoteczki ręcznej może być bardzo niedokładne – mimo jego dobrych chęci.

Szczoteczka soniczna – ogólna charakterystyka

Jest to rodzaj szczoteczki elektrycznej, której kształt główki przypomina kształt tradycyjnej główki szczoteczki manualnej – jest podłużna. Wykonuje ona ruchy z boku na bok. Jej nazwa wywodzi się z faktu, iż w trakcie pracy poprzez drgania (wykonuje ona mniej więcej 31 000 ruchów na minutę) emituje falę dźwiękową o częstotliwości 260 Hz – np. szczoteczka Seysso oxygen.

Właśnie ten elektryczny silnik szczoteczki sprawia, iż szczoteczka soniczna jest również elektryczną. Niestety do powszechnego użycia wkradła się pewna niezgodność polegająca na tym, iż szczoteczką elektryczną nazywa się wyłącznie szczoteczkę elektryczną posiadającą okrągłą główkę.

Wydawać by się mogło, iż szczoteczki soniczne stanowią technologiczną nowość, która pojawiła się na rynku jedynie kilka lat temu. Jednak historia lubi zaskakiwać. Technologię soniczną testowano już w latach 60. XX wieku, natomiast szczoteczki soniczne są dostępne już od lat 90. XX wieku. Wcześniejsze nieupowszechnienie informacji na ich temat jest zapewne kwestią panujących trendów oraz zagadnień marketingowych. Szczoteczka soniczna bezpiecznie usuwa płytkę nazębną oraz jest efektywniejsza w porównaniu do szczoteczki manualnej. W przeciwieństwie do klasycznej szczoteczki elektrycznej (z okrągłą główką) wymaga ona jednak dodatkowego ruchu w trakcie szczotkowania zębów – tak zwanego ruchu wymiatającego.

Wybór szczoteczki do zębów to kwestia bardzo indywidualna. Z pewnością szczoteczkę soniczną można polecić osobom, które mają wrażliwe dziąsła lub żeby, czy też noszą aparat ortodontyczny. Tak naprawdę szczoteczka soniczna jest dobra dla każdego, kto po prostu chce myć zęby z jej zastosowaniem.