Stary wóz – jak nowy


Przygoda Pana Ryszarda

Pan Ryszard zajął się rzeczami, które dają mu gigantyczny dochód. Nie jestem przekonana, jak dokładnie zyskuje. Być może jest jednym ze znanych wspaniale pachnących biznesmenów, jacy chodzą po restauracjach miasta w drogocennych frakach, a być może jedynie pochłania się sprzedażą różnych produktów.
Lecz jest pewne, iż jest nadzwyczaj majętny.

rejestracja samochodu zabytkowego

Posiadając tyle na koncie, postanowił urzeczywistnić swoje odwieczne marzenie.

Zakupił sobie wóz koloru malinowego, rocznik siedemdziesiąty siódmy. To było ładne auto marki Warszawa. Pan Rysiek zobaczył potencjał, jaki ma w sobie to auto – zaraz po odrestaurowaniu będzie idealne dla niego.

Została najważniejsza wątpliwość, a mianowicie – rejestracja pojazdu zabytkowego Warszawa. Pan Ryszard nadzwyczaj mozolnie kroczył po mieście, nim odnalazł nadający się urząd. Tam musiał czekać w kolejce na wydanie dokumentów, ale w końcu rejestracja samochodu zabytkowego się udała. Dostał szczególne żółte tablice świadczące o tym, iż jego samochód jest zabytkiem. Ujęty Pan Ryś wrócił do mieszkania, aby w garażu reperować swoją perełkę. Miał mu w tym pomóc jego kolega, który jest mechanikiem, jednakże trochę się spóźniał. Pan Ryszard zaczął czytać w necie o tym, jak powinien dbać o swoje auto.

rejestracja samochodu zabytkowego

Postanowił całkowity swój czas wolny przeznaczyć na usprawnianie swojego samochodu. Być może nie ma go zbytnio sporo, ale z pomocą mechanika, do jakiego ma duże zaufanie, na pewno naprawi zwinnie swój samochód i będzie mógł pojechać nim jakiekolwiek śliczne miejsce. Akurat podczas gdy pan Ryszard ukończył studiować artykuł o konserwacji silnika, nadszedł jego mechanik. Widząc nowe auto pana Ryszard był pełen podziwu. Pokiwał głową z uznaniem i zaczął zasypywać pytaniami o poszczególne elementy. Krótko mówiąc powiedział, iż zajęcie przy podobnym samochodzie będzie dla niego czystą przyjemnością. Pan Ryszard rozweselił się, bowiem wiedział, że temu mechanikowi zdoła powierzyć auto bez obaw.