Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/dynamite/public_html/rosnij-zdrowo.pl/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2854

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/dynamite/public_html/rosnij-zdrowo.pl/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2858

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/dynamite/public_html/rosnij-zdrowo.pl/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3708
Sport dla najmłodszych – ~ Rośnij Zdrowo ~
Menu

Sport dla najmłodszych

Aktywność fizyczna powinna gościć w życiu każdego człowieka i dotyczy to również najmłodszych, czyli dzieci w wieku przedszkolnym. W ich wypadku dobrze sprawdzi się zarówno gimnastyki, jak i inne formy sportu. Ważne jednak, żeby nie zmuszać pociechy do niczego, ale cały czas mieć na uwadze zalety związane z byciem aktywnym.

 

Aktywność idealna dla przedszkolaka

W pierwszej kolejności warto wziąć pod uwagę gimnastykę, która przebiega całkiem inaczej niż może się wydawać na pierwszy rzut oka. Oczywiście, klasyczne przysiady i inne ćwiczenia są stałym elementem, jednakże bardziej kreatywni instruktorzy korzystają chociażby z ruchów zwierząt, aby urozmaicić zajęcia oraz zapewnić najmłodszym niezapomniane przeżycia. Aktywność łączy się wtedy z pobudzaniem wyobraźni.

Inne dzieci z kolei pokochają tenis ziemny, który sprawia, że dziecko w wieku około 5 lat, które jest pełne energii skacze, biega oraz skupia całą swoją siłę woli na uderzeniu w piłkę.

W dalszej kolejności warto wziąć pod uwagę sporty walki, które nie mają nic wspólnego z agresją, a wręcz przeciwnie pomagają zmagać się oraz pozbywać niepożądanych emocji nagromadzonych nawet w ciałach najmłodszych. Judo oraz karate cieszą się największą popularnością.

Pływania nie trzeba przedstawiać większości rodziców, gdyż dzieci już od najmłodszych lat uwielbiają kąpiele, zabawę w wodzie oraz inne atrakcje związane z moczeniem się i chlapaniem. Jest to sport przeznaczony dla każdego dziecka, które w pierwszej fazie nauki pływania może korzystać z koła ratunkowego, odpowiedniej pianki, albo nadmuchiwanych rękawków. Nie ma lepszego rozwiązania od pływania w przypadku zmagania się przez dziecko z wadami postawy.

Coraz więcej dzieci zaczyna uczyć się tańca, gdyż skakanie w rytm muzyki, wygibasy oraz inne figury sprawiają, ze ogromne pokłady energii zostają wykorzystane, a do tego należy wspomnieć o niewątpliwych zaletach związanych z tą dyscypliną sportu (praca mięśni całego ciała, koordynacja ruchowa itd.).

 

Dlaczego warto?

Sport nie jest przeznaczony jedynie dla osób starszych. Tylko i wyłącznie regularna aktywność fizyczna od najmłodszych lat jest w stanie zapobiegać różnorodnym schorzeniom oraz dolegliwościom. Sport daje możliwość na zapobieganie nadwadze oraz otyłości, które są częstym problemem. Dzięki aktywności wytrzymałość fizyczna jest większa, a kondycja znacznie lepsza. Układ kostny staje się mocniejszy, a wydolność oddechowa większa. Przemiana materii nie pozostawia wiele do życzenia, a dziecko jest bardziej radosne i chętne do życia.