Kolonia zorganizowana w górach


Każdy rodzic i opiekun zdaje sobie sprawę, iż nasze pociechy są bardzo wymagające zatem nie tak prosto jest nam, rodzicom wpasować się w ich gusta. Obozy i kolonie dla dzieci także nie będą łatwą sprawą. A to między innymi dlatego, żeby odpowiednio trzeba zorganizować dzieciom cały dzień i to w na tyle rozmaity sposób, by zarówno się nie nudziły, dysponowały czasem dla siebie, na odetchnięcie, a także aby nauczyciele posiadali na to chwilę czasu.


Zajęcia dla grup zorganizowanych

Chcąc zorganizować kolonie dla dzieci powinniśmy wziąć pod uwagę na początek odpowiednie miejsce. Najbardziej popularne są cały czas wycieczki do miejscowości nadmorskich. Na drugim miejscu znajdują się polskie góry, w następnej kolejności Mazury i inne fascynujące przyrodniczo lub kulturalnie miejscowości. W każdej z tych możliwości posiadamy bazę zajęć, jakie damy radę wykonywać z dzieciakami. Będą to na przykład: zabawy na plaży, wyjścia na szlaki itd. Oprócz tych atrakcji warto także zadbać o inne uciechy. Może być tak, że na przykład aura nie będzie sprzyjała kąpieli. Warto dysponować zapasowymi pomysłami takimi jak ciekawy park linowy lub wodny. Wyśmienitym podejściem są też kształcące wyprawy, które mają zaznajomić podopiecznych z otaczającą przyrodą. Możemy nauczać na nich w jaki sposób rozpoznawać drzewa i krzewy lub ptaki.


Zabawy i atrakcje pod dachem

Powinno się też mieć na uwadze zajęcia, jakie będzie da się przeprowadzać pod dachem, najlepiej w ośrodku wypoczynkowym, w jakim mieszkamy. Nieraz tego rodzaju ośrodki dostosowane są do pobytu grup zorganizowanych, że mają do dyspozycji przykładowo małą salę gimnastyczną czy inną przestrzeń do zabaw. Powinniśmy dać radę zaaranżować tam turnieje. Jednak nie powinno być w nich rywalizacji, a więcej uczącej współpracy. Zadbajmy także, by rywalizacja była urozmaicona. Prawidłowo jeżeli dzieci natrafiają nie tylko na zadania fizyczne, ale też takie, które będą wymagały od nich trochę wysiłku umysłowego. Wreszcie pamiętajmy o czasie na relaks. On również powinien być zorganizowany. Umożliwmy dzieciakom zajęcia, przy jakich troszkę się zrelaksują. Mógłby to być jakiś ciekawy, spokojny film lub wizyta w planetarium. Reasumując dajmy naszym pociechom trochę od siebie odpocząć i zarządźmy przykładowo godzinny czas wolny.

Jeśli poszukujesz pensjonatu na zorganizowanie kolonii lub zielonej szkoły, polecamy:
zielone szkoły w górach