Menu

Jakie pieluchy wybierają rodzice – wady i zalety

Zdecydowana większość rodziców sięga po pieluchy jednorazowe, które nabywają w sklepach i po jednym użyciu wyrzucają je do kosza, co generuje spore wydatki i ma zły wpływ na naturalne środowisko. Alternatywą są pieluchy wielorazowe, najlepiej modele wykonane z bambusa. Są nie tylko miękkie w dotyku, ale i bardzo wytrzymałe.

Wady i zalety pieluch wielorazowych

Produkty ekologiczne stają się coraz modniejsze, ten trend widać również w przypadku pieluch dla dzieci. Zamiast pampersów, warto rozważyć nabycie pieluch wielorazowych, chociażby modeli wykonanych z bambusa, bawełny albo lnu. Największą korzyścią związaną z użytkowaniem pieluch wielorazowych jest szybkość wchłaniania, co jest uwarunkowane specjalnym włóknem przypuszczającym wilgotność tylko w jedną stronę, a także dodatkowi żelu znajdującego się w środku.

Korzystając z ekologicznych pieluch, rodzice ograniczają ryzyko występowania odparzeń, gdyż skóra dziecka nie jest narażona na długi kontakt z wilgocią, co stanowi spory problem w przypadku pampersów jednorazowych. W wielorazowych pieluszkach znajdują się ściągacze po bokach, co pozwoli uniknąć wydostawanie się zawartości pieluchy na zewnątrz. Właściwe ukształtowanie nóżek uwarunkowane kształtem pieluchy sprawia, że stawy biodrowe malucha rozwijają się prawidłowo. Jeśli szukasz dobrych pieluch bambusowych, kliknij https://zwoltex.pl/dywaniki-lazienkowe-37 ten link.

Wady i zalety pieluch jednorazowych

Pieluchy jednorazowe mają zarówno wady, jak i zalety, warto się z nimi zapoznać przed dokonaniem ostatecznego wyboru. Zacznijmy od tego, że pozwalają zaoszczędzić sporo czasu, gdyż nie trzeba ich prać ani suszyć, jednak są stosunkowo drogie, co wpłynie niekorzystnie na domowy budżet. Należy pamiętać także o wpływie na naszą planetę, która jest coraz bardziej zanieczyszczona.

Jeden pampers rozkłada się przez 400 lat, a dziecko szczególnie w pierwszych miesiącach życia potrafi zużyć nawet kilkanaście jednorazowych pieluch na dzień. Dla dzieci zmagających się z atopowym zapaleniem skóry można wybrać specjalne hiperalergiczne pieluszki, które pozwalają skórze oddychać, nie powodują pogłębienia schorzenia, ale są dużo droższe.