Co zrobić, kiedy jesteśmy skazani aby zorganizować wesele

4851-4338-wu.jpg

Nie każdy fantazjuje o tym, aby jego weselu asystował akompaniament tradycyjnej, polskiej, weselnej orkiestry, a więc dwóch panów w białych koszulach, fryzurach w stylu jeżyk albo irokez, grających z piosenki na piosenkę gorzej, ze względu na co chwila to większy stan wskazujący na spożycie alkoholu. Moim skromnym zdaniem np. takie zespoły złoszczą i nie pozwalają na za dużo fanaberii w tańcu.

Gdybym miał się w końcu ożenić, oprawa muzyczna ślubu różniłaby się o 180 stopni od tej zaprezentowanej wyżej. Bez wątpienia jest dużo lepszych piosenek na wesele od wieśniackich hiciorów typu „Czerwone i bure” albo inne „Za twe oczy zielone” Z odpowiednim budżetem i możliwościami, zatrudniłbym np. zespół jazzowy grający prawdziwą muzykę, w którym główną rolę odgrywałyby elektryczne skrzypce a w najgorszym razie – na mojej imprezie zagrałby DJ.

Skrzypce elektryczne

skrzypce

Lubię ten przyrząd od kiedy podczas wizyty w Rzymie w bluesowym klubie usłyszałem tradycyjny kwartet – perkusja, bas, fortepian i trąbka, z którym gościnnie występowała panienka pogrywająca na skrzypcach bez pudła rezonansowego. Sygnał instrumentu przepuszczała przez analogowe efekty, tworząc wspaniały drugi plan dla pozostałych instrumentalistów, pasując do reszty jak fonia do wizji. Jestem ogromnym fanem takich eksperymentów. W domu dużo słucham techno i hip hopu, więc połączenie tych gatunków po prostu musiało trafić w moje oczekiwania.

Sam jestem wykonawcą, gram na pianinie w dwóch zespołach, nigdy wcześniej nie korzystałem z gitarowych dodatków. Po tym oslowskim występie zamówiłem na internecie kilka kostek gitarowych mających rozszerzyć moje możliwości. To jeszcze trochę potrwa, zanim posiądę zdolność pełnego wykorzystania ich możliwości, jednak ta nauka to czysta zabawa.

Nowoczesna muzyka a tradycje Polaków

skrzypce

Wielu Polaków może twierdzić, że skrzypce na ślub to marny impuls. Jeśli jednak zdecyduję się kiedyś ożenić, najważniejsze będzie dla mnie to, żebym sam się na weselu prawidłowo bawił. Cudze opinie będą mnie intrygowały bardzo nieistotnie.

W przypadku chęci wynajęcia takich muzyków polecam:
skrzypce elektryczne