Co warto wiedzieć o podatkach w Norwegii

Skandynawskie zarobki obrosły już w legendę. Opowieści o należnościach po kilkanaście tysięcy złotych na stanowisku sprzątaczki bądź kasjera stały się bodźcem do gromadnych wyjazdów. Faktem jest, że w Norwegii zarabia się wiele, lecz dużo ludzi wyjeżdżając do tego kraju nie zna języka, nie ma jakichklowiek oszczędności oraz liczy na cudowne wyjście z sytuacji. Poniektórym się udaje, innym na nieszczęście nie. Owi, jakim się poszczęściło, i którzy dpostali się choćby na profesje sezonowe w Norwegii, zdołają polegać nie ledwo na znaczącą kwotę za swoją profesję, lecz także na zwrot podatku z Norwegii. W tym skandynawskim kraju Jest mnóstwo ulg fiskalnych, z jakich mogą korzystać prawnie zatrudnieni pracownicy.


Jakie ulgi mogą przysługiwać w Norwegii?

Ważką ulgą, z jakiej można skorzystać w czasie rozliczania
zwrot podatku norwegia, jest standardowa zniżka 10% od zysku brutto, z jakiej można skorzystać łącznie dwa razy (np. rok po roku albo za pierwotnym oraz np. za piątym razem). Ulgi tej nie jest dozwolone jednoczyć z innymi ulgami podatkowymi. Ma ona również zastrzeżenie do sumy 40000 koron.
Prócz tej ulgi Polacy mogą posłużyć się z tak zwanego statusu pendler a także z drugiej klasy podatkowej.


Jakże skorzystać z zniżek podatkowych?

Roczne poświadczenie fiskalne powinno zostać posłane przez pracodawcę. Zazwyczaj w języku Szekspira lub norweskim. Zniżki nie przysługują bezrefleksyjnie, toteż najlepiej jest posłużyć się z usług profesjonalnego biura księgowego. Dopuści to na pozyskanie maksymalnego zwrotu podatku, a prawdopodobnie on awansować nawet kilkadziesiąt tysięcy koron, zaleznie od tego ile się zarobiło w konkretnym roku, jakie ulgi przysługują pracownikowi a także jak wysoki został ściągnięty podatek Norwegia to kraj, w jakim zaświadczenie można złożyć w formie elektronicznej wykorzystując witrynę altinn czyli powierzyć dostarczenie zeznania kompetentnej księgowej. Koniec wtedy zebrać całą niezbędną dokumentację i zgłosić się do wyselekcjonowanego biura.