Ciekawe wiadomości na temat szklanych balustrad.


Balustrady to pewien z najmocniej wyeksponowanych fragmentów fasady we wszystkich typach budynków. Chronią balkony i loggie, są elementami klatek schodowych, antresoli a także tarasów. Są elementami ochraniającymi użytkowników przed upadkiem z wysokości, a zarazem tworzą detal architektoniczny nadający zarówno elewacji jak i wnętrzom szyk oraz charakter.

Nowoczesna architektura preferuje styl funkcjonalny oraz minimalistyczny. Dawne balustrady bogato kute z żelaza zamienia się budulcami tańszymi, mniej dekoracyjnymi, umożliwiającymi łatwe utrzymanie bez zbytecznych nakładów pracy. Ważna jest także ich odporność. Wielu projektantów wybiera rozwiązania na wskroś nowomodne, z użyciem szkła i nierdzewnych metali, jakie są niebywale ładnym oraz łatwym w utrzymaniu rozwiązaniem. Akcentują nowoczesną architekturę do minimum sprowadzając użycie fragmentów dekoracyjnych lub rezygnując z nich w ogóle. Są wybitnie kreatywnie używane w rozmaitych obiektach tworząc fragmenty architektury nadające charakter całości budowli.

Jak chronić osoby na balkonach przed upadkiem

Balustrady szklane Warszawa

Elementem wspólnym takich adaptacji jest zastosowanie najwyższej jakości szkła bezpiecznego łączonego przy pomocy metalowych uchwytów stworzonych ze stali nierdzewnej, lub wykorzystanie elementów w całości wykonanych ze szkła.

Balustrady szklane Warszawa są jedną z propozycji rynkowych producentów. W ich ofercie znajdują się zarówno balustrady całoszklane. Obydwa rodzaje można zamawiać na wymiar bądź skorzystać z projektów producenta.

Szkło wykorzystywane w owych balustradach może być przejrzyste lub matowe, może być farbowane albo przydymiane. Do wyboru są wszystkie możliwości zastosowania osiągalnych na rynku typów szkła. Każda wersja zostanie wykonana właściwie z projektem.

Balustrady wytwarzane z wykorzystaniem szkła to zwłaszcza wygoda użytkowania. Banalne w zachowaniu schludności, nieomal nie potrzebują konserwacji. Jest to wyjście gwarantujące w 100% bezpieczeństwo użytkowania na skutek zastosowania szkła o przyzwoitej wytrzymałości, wyrabianego przez wyspecjalizowane firmy z użyciem obowiązujących norm.