Kiedy mój syn odwiedzał swoją pannę studiującą w Stanach, dwoje znajomych zaprosiła ich na ślub i uroczystość ślubną. Ta piękna uroczystość przyniosła mu nieoczekiwanie dodatkowy efekt. Poznał tam przymilnego Amerykanina który zaproponował, że pomoże mu ulepszać język angielski przez skype. Słowa dotrzymał. Po powrocie do Polski, w każdy czwartek o określonej godzinie, łączą się oni internetowo i w ten sposób mój syn doskonali swój język angielski przez skype. Pomysł świetny, wyniki nadzwyczajne!
Trochę mu zazdrościłam tego typu możliwości, więc pomyślałam, że być może u nas są organizowane są jakieś kursy językowe online. Poszukałam w wyszukiwarce Google i BINGO! Wyszukałam kursy językowe online, na jakich można poznać język niemiecki, włoski, hiszpański, angielski przez skype.
W przeciwieństwie do metod tradycyjnych, kursy językowe online dają nieograniczone możliwości. Nie muszę wychodzić z domu, gdyż lektor angielski przez skype łączy się ze mną i bardzo się stara, żeby w jak w najwyższym stopniu przystępny sposób wprowadzić mnie w know-how tego języka. Moja niedoskonała wymowa nie krępuje mnie, bo jest to lekcja indywidualna, a prowadzący ma nie tylko niezwykłą cierpliwość, ale stale poszukuje sposobów na to, żeby lekcje były interesujące.Kursy językowe online są też prowadzone w innych formach, ale angielski przez skype, z doświadczonym nauczycielem to znamienity sposób na pozbycie się tremy podczas rozmów z obcokrajowcami. Bo od czasu do czasu znajomość słownictwa i gramatyki nie starcza, niekiedy błędna wymowa powoduje trudności w porozumiewaniu się. Lektor na bieżąco dostosowuje moje błędy artykulacyjne i koryguje akcent.
Każdy język ma wykształcone kulturowo charakterystyczne zwroty, które nie mogą być tłumaczone dosłownie. To tak zwane idiomy, przeważnie sprawiające trudności osobom z innych obszarów językowych. Wobec tego tylko interaktywny kontakt z nauczycielem pozwala wychwytywać idiomy aby je odpowiednio zrozumieć i umieć zastosować stosownie do kontekstu wypowiedzi. Podczas lekcji uczę się też poprawnej pisowni z tekstu wyświetlonego na monitorze.

O ile szukasz przetestowanej szkoły językowej rekomendujemy Ci: włoski kraków